خطا
  • ایراد در بارگذاری اطلاعات خوراک

مجلات معتبر لاتین (ISI) در حوزه مالی و نکات کلیدی آن

انتخاب مجله معتبر برای ارسال مقاله، پیدا کردن مجله­ ای مناسب برای مطالعه و یافتن محققین برتر در حوزه تخصصی فرد از مسائل مهم پیشروی دانشجویان و اساتید می­باشد. در مقاله حاضر، با ارائه بروزترین فهرست مجلات لاتین معتبر و ارائه شاخص­های ارزیابی مختلف سعی در پوشش این کمبود در میان محققین دانشگاهی داریم. ضمنا روش ارزیابی محققین نیز ارائه شده است.

 

1- مقدمه

یکی از دغدغه­های همیشگی محققین، یافتن مجله­ای معتبر برای ارائه یافته­های تحقیقی خود و مقایسه با کارهای دیگر محققین در حیطه تخصصی خود می­باشد. این مشکل وقتی شدیدتر می­شود که زبان مادری محقق، زبانی غیر از انگلیسی باشد زیرا برای بازخورد بهتر از نتیجه تحقیق، باید مقاله در بین متخصصین دنیا ارائه شود تا مورد نقد قرار گرفته و در پیشبرد علم موثر واقع شود.

محققین کشور نیز در راستای معرفی دستاوردهای علمی کشور به دیگر کشورها، علاقه زیادی به ارائه مقاله­های خود به زبان انگلیسی در مجلات لاتین دارند. نکته­ای که وجود دارد این است که با توجه به افزایش تعداد دانشجویان و اساتید در جهان، تعداد مجلات غیرمعتبر نیز افزایش یافته و چه بسا هدف اکثر آن­ها فقط کلاهبرداری با نام­های جعلی می­باشند. لذا اولین سوالی که اینجا مطرح می­شود این است که چگونه مجلات معتبر را شناسایی کنیم؟ شاخص­های ارزیابی مجله­ها کدامند؟ فهرست مجله­ های معتبر را از چه سایتی می­توان دریافت کرد؟ آیا روشی برای ارزیابی محققین هم رشته خود وجود دارد؟ 

برای دانلود مقاله مذکور به بخش فعالیت های پژوهشی/ مقاله ها مراجعه فرمایید.